_Dolfin® Стиральные машины для промышленных деталей

Parça Yıkama Makinaları Nedir?

Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları üreticiler ve diğer endüstriyel parça temizleme uygulamalarında tam entegre olarak hizmet vermektedir.

Продукты
Parça Yıkama Makinaları Nedir?

Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları üreticiler ve diğer endüstriyel parça temizleme uygulamalarında tam entegre olarak hizmet vermektedir.

Dolfin ™ önden yüklemeli parça yıkayıcıları , otomobil tamir atölyeleri, üreticiler ve diğer endüstriyel parça temizleme uygulamaları için tamamen entegre ticari parça yıkama sistemleridir. Otomatik parça yıkama sistemlerimiz, işinizin sorunsuz ve güvenli bir şekilde yürümesine yardımcı olur ve suda çözünür bir deterjan solüsyonu ile birlikte ısıtılmış sulu teknoloji kullanarak çalışma ortamını korur. Temizleme prosedürlerimizde hiçbir tehlikeli çözücü kullanılmamaktadır.


Parça Yıkama Makineleri

Teknisyenler, kirli parçaları Dolfin parça yıkayıcılarına yükler, bir topuzu çevirir ve uzaklaşır. Bu kadar basit. Çok geçmeden, bir zamanlar kirli olan parçalar kirden arınmış ve gitmeye hazırdır. Zararlı çözücüler, zahmetli fırçalama veya elle temizleme yok.


Dolfin parça yıkayıcıları genellikle şanzımanları, motorları ve motor parçalarını, endüstriyel makineleri, fren kampanalarını, tekerlekleri veya banyoya çaresizce ihtiyaç duyan diğer parçaları temizlemek için kullanılır. Dolfin yüksek basınçlı parça yıkayıcıları, yüksek basınçlı, çok yönlü püskürtme nozulları ve ısıtılmış sulu bazlı deterjan solüsyonunun bir kombinasyonunu kullanarak temizler. Kabinin iç duvarı, tavanı ve alt tarafına yerleştirilmiş alaşımlı püskürtme nozulları ve devasa ön yükleme kabininin içine yüklenen nesnelerde döner tabla püskürtmeli ısıtmalı, yüksek basınçlı temizleme solüsyonu akışı. Düşük RPM döner tabla, 360 derece temizlik sağlar.


Otomotiv parça yıkama makinaları

Dolfin parça yıkama sistemleri için önerilen sıcaklık aralığı, termostat ayarına ve kullanılan kimyasallara göre değişecektir. Parça yıkayıcılarımızın en iyi 140 ° ila 180 ° F aralığında çalıştığını görüyoruz. (Su sıcaklığı çok sıcaksa, daha yüksek buharlaşma nedeniyle su kaybı artar.)


Tüm Dolfin endüstriyel parça yıkayıcılarında, deterjan solüsyonunun defalarca tekrar kullanılmasını sağlayan ve bu da işletim giderlerini en aza indiren yerleşik bir arıtma / geri dönüşüm sistemine sahiptir. Sistem, çözeltideki yağı sıyırarak ve çamuru ayrı bir bertaraf kabına boşaltarak çalışır. Okuyucunun diskli deniz süpürücüleri, sürekli çalışma için sızdırmaz hale getirilmiş ve derecelendirilmiş bir paralel şaft dişli motoruna sahiptir. Paslanmaz çelik bir disk, tipik olarak plastik disklerle ilişkili eğrilmeyi ortadan kaldırır. Sıyırıcıda derin bir karter toplama haznesi, paslanmaz çelik silecek bıçakları ve kullanılmış yağı ve kirleticileri bir toplama kabına yönlendiren çelik bir tekne bulunur.


Endüstriyel Parça Yıkama Makinaları

Çözelti saflığını ve temizleme performansını korumak için, çözelti deposuna girmeden önce daha büyük parçacıkları gidermek için büyük bir kalıntı filtresi kullanılır. Bu entegre sistemler, kullanıcının deterjan solüsyonunu yeniden doldurmaya gerek kalmadan birkaç kez yeniden kullanmasını sağlar. Deterjan çözeltisi su bazlı olduğu için, son çözelti partisi buharlaştırılabilir veya boşaltılabilir. EPA'nın uygun şekilde bertaraf edilmesi için tankın içinde gres ve diğer çamurlu maddeler geride bırakılmıştır.


Ticari sınıf bir otomotiv parça temizleme sistemi ararken, işletmeler ihtiyaçlarına en uygun ekipman modellerini ve deterjan türlerini değerlendirmelidir. Her zaman bugünün talepleri ve yarının ihtiyaçları için ihtiyaç duyulan ağırlık ve ebat kapasitesini belirleyerek başlayın. Doğru parça yıkayıcı, çalıştırma masraflarını en aza indirir. Aynı zamanda temiz, güvenli, verimli ve kullanımı kolaydır.


Parça Yıkama Makinaları yasaları ve yönergeleri

İlk önce düzenleyici sorumlulukları araştıran işletmeler, masraflı araştırma ve uyumluluk sorunlarından kaçınabilirler. Dolfin'nin sulu sistemleri gibi ticari parça yıkayıcıları kullanırken bile, arta kalan atıkları bertaraf etmeden önce atık su arıtma kurumlarının test ve onayı gereklidir. Bir parça yıkama sistemine karar vermeden önce, her yıkayıcı tipinin yasal avantajlarını ve dezavantajlarını tam olarak anladığınızdan emin olun.


Resmi bir değerlendirme atığın tehlikeli olmadığını kabul etmediği sürece, ister sulu ister petrol bazlı olsun, parça yıkama solüsyonu ve atık tehlikeli bir bertaraf olarak yönetilmelidir. Atık değerlendirmesi, bir kimyasal içerik beyanı ve temizleme solüsyonlarına katılan kirletici maddelerin tam ifadesinden oluşabilir. Bazen ek testler gerekir. Parça temizleme hizmetiniz veya tedarikçiniz parça yıkayıcınız için geçerli olan yasal endişeleri ele almıyorsa, yardım için tehlikeli atık düzenleme programınıza danışın. Parça temizleme atıklarının bertaraf edilmesinden önce gerekli onayların alınmaması, yaptırım işlemlerine ve diğer yükümlülüklere neden olabilir.


Piyasada basit tezgah tipi temizleme tanklarından sofistike ayaklı önden yüklemeli kabin stillerine kadar çeşitli farklı parça yıkama sistemleri bulunmaktadır. Rutin olarak temizlenen parçaların türü ve miktarının yanı sıra mevcut olacak kirin türü ve miktarına bağlı olarak mağazanız için hangi sistemin en iyi olduğunu belirleyin.


Sulu ve petrol bazlı Parça Yıkama Makinaları

Sulu parça yıkayıcılarda bulunan su bazlı deterjan solüsyonları, petrol bazlı tiplere göre tipik olarak kullanıcılar ve çalışma alanına yakın olanlar için daha az tehlikelidir. Dolfin RS-500 veya RS-750 gibi su bazlı parça yıkayıcılar, parçalardan kir, yağ ve kiri çıkarmak için tipik olarak alkali gibi aşındırıcı bir bileşen ve diğer daha az aşındırıcı kimyasallar içeren bir toz veya sıvı deterjan kullanır.


Petrol bazlı parça temizleme sistemleri, mineral ispirtolar, Stoddard veya gazyağı gibi petrol bazlı solventler kullanır. Mineral bazlı çözücüler etkili temizlik maddeleri olmalarına rağmen, Uçucu Organik Bileşikler (VOC'ler) verdikleri için birçok alanda yasaklanmıştır. VOC'ler, kentsel hava kirliliğinin ana nedenidir ve çoğu toksik olan ve uzun süreli maruziyetle ilişkili sağlık riskleri taşıyan bileşikler içerir. Bu konsantre buharlara uzun süre maruz kalmak öksürük, boğulma, burun, boğaz ve üst solunum yolunda iltihaplanmaya neden olabilir. Ağır vakalarda akciğer ödemine, dolaşım yetmezliğine ve ölüme neden olabilirler. Petrol bazlı çözücüler tutuşabilir olduğundan, bu uçucu temizleyicileri kullanan dükkanlar, çözeltiyi kullanırken ve saklarken ve atıkları yönetirken ekstra önlem almalıdır.


Dolfin'nin su bazlı sulu temizleme solüsyonu

Karşılaştırıldığında, Dolfin'in su bazlı sulu temizleme solüsyonu çok düşük VOC değerlerine sahiptir, bu da onu hava kalitesi endişesi olan alanlarda solventlerden daha iyi bir seçim haline getirir. Aluma-Klean su bazlı toz deterjanımız aynı zamanda zehirli, tehlikesiz ve yanıcı değildir. Sudaki kirleticiler, yerleşik yağ sıyırma sistemimiz ile mekanik olarak uzaklaştırılır veya suyun çoğunu buharlaştırarak konsantre edilir. Herhangi bir endüstriyel parça yıkama sistemi gibi, temizleme solüsyonu da optimum temizleme performansı için izlenmeli ve muhafaza edilmelidir. Bu, periyodik olarak tamamlama suyu eklemek, temizleme solüsyonunun konsantrasyonunu izlemek ve deniz süpürücüsünü kullanmak ve büyük partikülleri filtre süzgecinden çıkarmak anlamına gelir.


Petrol bazlı temizleme sistemleri, daha katı yasal talepler nedeniyle son yıllarda önemli ölçüde azalmıştır. Risk açısından bakıldığında, gittikçe daha fazla işyeri su bazlı temizleme sistemlerini tercih ediyor.Otomotiv

Ne tür bir motor veya şanzıman çalışması yaparsanız yapın, parçaların ön temizliği neredeyse her zaman listede ilk sırada yer alır. Parçalar yeniden birleştirilmeden, tamir edilmeden veya işlenmeden önce çeşitli nedenlerle temizlenmelidir: temiz bir çalışma ortamının korunmasına yardımcı olur; temizlemek çıplak metal yüzeyleri ortaya çıkarır, ince çatlakları ve diğer kusurları daha görünür hale getirir; daha sonra boyanabilen veya kaplanabilen temiz bir yüzey oluşturur. Kapsamlı temizlik, parçalar işlendikten veya yeniden kaplandıktan sonra göz önünde bulundurmanız gereken son adımlardan biridir. İlk temizlik birikmiş kirleri temizleyecek olsa da, ikinci temizlik herhangi bir kalıntı kesme yağını veya metal yongaları / öğütme kalıntılarını giderecektir. Son temizlik her zaman önemlidir çünkü yıkanmayan döküntüler motorun veya şanzımanın içine girebilir.


Otomotiv parçalarının temizlenmesi

İş açısından bakıldığında, temizlik maliyetlerinin tam olarak anlaşılması ve hesaplanması gerekir. Temizlemeye giden işçilik ve harcama, bir motoru veya şanzımanı yeniden inşa etmek için toplam maliyetin yüzde 10'unu veya daha fazlasını oluşturabilir. Bazı mağazalarda, parça temizliği, zamanı, işçiliği, ekipmanın maliyetini, kimyasalları ve atık bertarafını hesaba kattığınızda yüzde 30'a kadar çıkabilir. Çoğunlukla yeni parçalara sahip yarış motorları üzerinde performans çalışmasında uzmanlaşmış dükkanlarla karşılaştırıldığında, temizlik, yıllarca biriken enkaz nedeniyle eski motor veya şanzıman onarımında uzmanlaşmış dükkanlar için daha yüksek bir masrafı temsil etmektedir.


Yıllarca biriken kiri temizliyor veya fabrikadan yeni çıkmış bir görünüm için parçaları yıkıyor olsanız da, her motor ve şanzıman üreticisinin prosedürlerin iyi çalıştığından emin olmak için periyodik olarak temizleme sürecini gözden geçirmesi gerekir.


Temizleme ve atık bertaraf maliyetlerinin azaltılması

Motor parçalarını, şanzıman parçalarını veya diğer makine bileşenlerini temizlemenin gizli maliyetlerinden biri, kullanılmış kimyasalların ve temizleme işleminden arta kalan diğer atıkların atılmasıdır. Her tür sulu temizleme sistemiyle, tank veya parça yıkama kabini içindeki çamur ve yağlar, düzenleyici kurumlar tarafından öngörüldüğü ve zorunlu kıldığı şekilde filtrelenmeli, sıyrılmalıdır veya uzaklaştırılmalıdır. Göre Kaynak korunması ve Geri Dönüşüm Yasası (RCRA)Yönetmeliklere göre, bir madde artık kullanılabilir bir ürün olmadığında atık olarak sınıflandırılır. Bir varil kostik veya bir yağ çözücü tamburu, parçaları temizlemek için kullanıldığı (veya ileride kullanılmak üzere saklandığı) sürece atık olarak kabul edilmez. Bir temizlik ürünü, çamurla kirlendiğinde ve temizleme ekipmanından çıkarıldığında, "atık" olur ve onu tehlikeli yapan bileşenler içeriyorsa tehlikeli atık depolama ve imha düzenlemelerine tabi olabilir.


EPA, tehlikeli olarak kabul edilen kimyasalların uzun bir listesini yayınlar. Genel olarak, izin verilen miktardan fazlasını içeren bir materyal tehlikeli olarak etiketlenmelidir:


Nötrleştirilmemiş güçlü asitler (fosforik, hidroklorik vb.) Veya kostikler (sodyum hidroksit) gibi aşındırıcılar. Bu, sıvının pH'ı ölçülerek belirlenecektir.

Zehirli veya zehirli kimyasallar (çoğu petrol damıtma ürünü ve çözücü).

Organik çözücüler veya klorlu hidrokarbonlar (metilen klorür veya karbon tetraklorür gibi).

Parlama noktası 140 ° F'den düşük olan patlayıcı veya yanıcı kimyasallar. Buna çoğu çözücü, benzen, aromatik hidrokarbonlar, mineral ispirtolar, toulen, nafta, keton, alkoller, tiner vb. Dahildir.

Ağır metaller (kurşun, cıva veya kadmiyum). Bu, kontamine kumlama, fırın külü, temizleme solüsyonları ve çamuru içerecektir.

Elektrokaplama veya metal işleme işlemlerinden kaynaklanan siyanür.

EPA, Ulaştırma Bakanlığı veya eyalet düzenleyici kurumların tehlikeli veya toksik olarak etiketlediği diğer maddeler.

img

Dolfin Parça Yıkama Makinaları

Parça Yıkama Makinası üretimine Dolfin, 1985 yılında ÇNK ile adımını atarak 2001 yılında 5000m2’lik modern üretim alanı ile gerekli tüm altyapıyı sağlamıştır.